Jak a proč hra vznikla?

Úklid už dopředu spojený se špatnou náladou?

  • Už vás nebaví se pořád dokola dohadovat s dětmi, aby si konečně uklidily?
  • Často to vzdáte a uklidíte za ně raději sami?
  • Vadí vám, že k úklidu i plnění povinností musíte děti v jednom kuse nutit?

I mně to vadilo, a hodně!

Hledala jsem cesty, jak se s dětmi domluvit, ale žádné dohody dlouho nefungovaly. Děti prostě uklízet nechtěly a dávaly to výrazně najevo všemi možnými způsoby. Pak jsem objevila systém „výherních kartiček“ a děti byly nadšené. Najednou začaly spolupracovat a spolupracují doteď.

Jana Andrésková

Máma dvou dětí, autorka hry, výtvarnice a webdesignerka

Brněnská výtvarnice se ve své tvorbě pro děti zaměřuje především na originálně pojaté obrázky zvířátek, se kterými pak navrhuje veselé hrnečky, hravé omalovánky, nápaditá trička a další předměty, z nichž děti mají radost a dospělým se úsměv ve tváři objevuje častěji. Nápady z ateliéru Jany Andréskové vnášejí do každodenního života malých i velkých množství barev a dobrou náladu.

Jako autorka jedinečné hry Uklízendo má veliký podíl na tom, že v mnoha rodinách s dětmi přestal být pořádek podnětem ke každodenním hádkám, dětskému odmlouvání a lítostivým slzám. Místo toho se v nich zabydluje láskyplné souznění a pohoda. Díky Uklízendu totiž děti berou úklid jako zábavnou hru, která v nich podněcuje smysl pro pořádek a motivaci ke spolupráci. A to se hodí v každém věku:)